20 Haziran 2015 Cumartesi

Sakurasou no Pet na Kanojo Anime Tanıtımı

Anime Tanıtım

Sakurasou no Pet na Kanojo

Sakurasou no Pet na Kanojo
Tür: Komedi, Seinen, Romantizm, Ecchi
Yayınlanma Tarihi: 09.10.2012
Bölüm Sayısı: 24
Yönetmen: Ishizuka Atsuko
Senaryo: Okada Mari
Firma/Stüdyo: J.C.Staff
Başlıca Seiyuular: Matsuoka Yoshitsugu (Kanda Sorata), Kayano Ai (Shiina Mashiro)
Mangaka: Kamoshida Hajime
Açılış:
Kimi ga Yume wo Tsuretekita – Pet na Kanojo-tachi
Yume no Tsuzuki – Konomi Suzuki
I call your name again – Mariko Nakatsu
Kapanış:
DAYS of DASH – Konomi Suzuki
Prime number ~Kimi to Deaeru Hi~ – Asuka Ookura
Kyou no Hi wa Sayounara

Dengeki Bunko’da yayınlanan, light novel uyarlaması eğlencelik serilerden biri olan Sakurasou arka planında çok yetenekli isimleri barındıran bir seri. İlk çıkış tarihi 2010 olan Sakurasou, ASCII Media Works’den ne çıkarsa animeleştirildiği için bu hikayede 2 yıl içinde animasyon olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmenliğini Aoi Bungaku ve son dönemin popüler olan serilerinden biri olan No Game No Life’ın da ekibinde olan Ishizuka Atsuko yaptığı için bir şans verilmesi gerekir. Okada Mari’yi ise Vampire Knight ve Kuroshitsuji’den sonra sevmeyen yoktur heralde.
Hikayesine gelirsek; Suiko Lisesinin sanat bölümünde okuyan Kanda Sorata okul yatakhanesinde kedi beslediği için yurttan atılır ve sorunlu öğrencilerin gönderildiği Sakurasou yurduna yerleşir. Birbirinden çatlak insanlarla aynı çatı altında kalmak zorunda olan Sorata’nın amacı kedilere bir an evvel ev sahibi bularak Sakurasou’dan kurtulmaktır fakat işler düşündüğü gibi gitmez. Shiina Mashiro adında güzel ve dahi diye anılan bir kızın yurda taşınmasıyla Sorata’nın hayatı daha da karmaşık bir hal alır. Avrupa’da ünlü bir ressam olarak tanınan Shiina, Japonya’ya manga çizmek için gelmiştir. Üstün yetenekleri olmasına karşın Shiina’nın hayata dair hiçbir deneyimi yoktur, kendine bakmayı bile beceremez. Shiina’nın bakıcılığının Sorata’ya verilmesiyle tüm gün birlikte olan ikili arasında yakınlaşma başlar.
Sakurasou no Pet na Kanojo
Ana karakterlerin Shiina ve Sorata olmasına rağmen onlardan daha çok ilgi çeken yan karakterle hikaye daha da geniş ve eğlenceli bir hal alır. Serinin belki de en güzel yanı bütün karakterlerin hikayelerine değinmiş olmasıdır. Hatta bu yan karakterler öyle renklidir ki Shiina ve Sorata’yı geride bırakırlar. Kendinden büyük kadınlara ilgi duyan Jin, Jin’e aşık çocukluk arkadaşı aynı zamanda dahilerden biri olan Misaki, bilgisayar programcısı ve hikikomori Ryuunosuke ve aralarına sonradan katılan seiyuu olma hayalleri kuran Nanami Sakurasou’nun başlıca sakinleridir. Tüm bu renkli karakterlerin bir araya gelmesiyle romantik komedi bir hikaye başlar.
Animasyonu güzel ve arka plan olarak genellikle bahar teması kullanılmış. Karakter dizaynları Sorata haricinde gayet başarılı -Sorata’nın suçu neydi bilinmez-. Shiina’nın seiyuusu, sevimli karakterleri seslendiren Kayano Ai aynı zamanda açılış ve kapanış şarkılarını da seslendirmiştir fakat bu müzikleri kurtarmaya yetmiyor. Açılış ve kapanış şarkıları vasat seviyede. Benim bu seriyi izlememdeki etkense Okada Mari’dir. Okada Mari’nin eli değmiş serileri izleyin derim. Ano Hana, Hanasaku Iroha ve Nagi no Asuka gibi serilerle başarısı kanıtlanmış bir sanatçıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder